Okolí ubytování

Hlinsko je město o celkové rozloze 2 426,91 ha s rozsahem poloh 550–670 m n. m. v krajinné oblasti Železných hor, v severní části Českomoravské vrchoviny, v rámci administrativně správním v okrese Chrudim náležejícím do Pardubického kraje na území České republiky. Centrum města leží v údolí horního toku řeky Chrudimky, velkou částí zástavby na jihozápadním až západním úpatí železnohorského hřebene, přibližně také na rozhraní chráněných krajinných oblastí Žďárských vrchů a Železných hor. Žije zde přibližně 9 700 obyvatel.

Zjistit volné termíny ubytování

Hotel a Wellness STYL, Hlinsko

Nedaleko našeho soukromého ubytování, chaty JESTŘÁB se nachází hotel a wellness STYL, Hlinsko. Vstup do wellness v hotelu Step má každý náš ubytovaný host již v ceně! Pokud si přijíždíte odpočinout od shonu každodení pracovní činnosti a nebude vám dostačovat vlastní vířivá vana přímo u chaty Jestřáb, můžete toto wellness plně využívat.

 

Skiareál Hlinsko - Hlinecko

Opravdu kousek, pár kroků, od chaty je Skiareál Hlinsko - Hlinecko. Pokud rádi lyžujete, sjedz i běžky, určitě doporučujeme navštívit toto zimní středisko. Najdete zde všechny stupně obtížnosti sjezdového lyžování (sjezdovek) od modré, po černou a také dětský svah. Aktuální informace o stavu sněhu ve skiareálu Hlinsko najdete zde: www.skihlinsko.cz . A samozřejmě naší ubytovaní hosté v chatě Jestřáb mají celodenní permanentku v ceně ubytování!


Peklo ČERTOVINA

V případě, že se budete chtít ohřát, můžete jít rovnou do Pekla. Ano, Peklo ČERTOVINA je unikátní projekt a stavbu, která je v České republice unikát. Naleznete zde stovky metrů chodeb a jeskyní, které sahají až 12 metrů pod zem a 8 metrů do výšky. Je zde podzemní labyrint, hraný program s živými herci (čerty), vinárna, pivovar, restaurace a spousty dalších zajímavých věcí. Kompletní informace o Pekle Čertovina v Hlinsku se dozvíte na stránkách: www.peklocertovina.cz


Hlinsko - Již od roku 1349

První písemná zpráva pochází z roku 1349, z období vlády Karla IV., pravděpodobně za vlády krále Václava IV. bylo městečkem, v roce 1598 postavena původní radnice. Status (postavení) města získalo v roce 1834 a v roce 1850 byla radnice přestavěna do současné podoby. Symboly města zapsané v Registru komunálních symbolů tvoří znak, polovina koně v kroku s modrou uzdou v červeném poli, v legislativní úpravě z roku 1996 a vlajka.

Dlouhodobým vývojem vzniklo průmyslové centrum s dominancí výroby elektrospotřebičů, kožešnictví, textilu, mlékárenství, pivovarnictví a strojírenství. Město je signatářem „Paktu starostů a primátorů v oblasti klimatu a energetiky", na území města teplárna na spalování biomasy.

V oblasti kultury je významný Městský kulturní klub Hlinečan a folklorní soubor Vysočan, výrazně prezentující město každoročně pořádanou akcí „Adámkovy folklorní slavnosti" za účasti českých i zahraničních folklorních souborů.

 

Soubor lidových staveb Vysočina - Zapsáno v UNESCO

Město působí ve Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska,lokalita s původní zástavbou v centru města od roku 1995 památkovou rezervací lidové architektury s názvem Betlém (část muzea v přírodě Soubor lidových staveb Vysočina), v roce 2010 se staly „Vesnické masopustní obchůzky a masky na Hlinecku" součástí kulturního dědictví lidstva v seznamu UNESCO.

Zjistit volné termíny ubytování

 

Doporučujeme v okolí Hlinska
a našeho ubytování Chaty JESTŘÁB
KUDY Z NUDY Hlinsko